PELİN DUMANLI İLE CUMHURİYET’TEN GÜNÜMÜZE İSTANBUL MUTFAĞINDA SAKATAT

Tarih : 02.03.2024 Saat: 15:00

Her kültürde ve her mutfakta farklı şekilde kendine yer bulan sakatata cumhuriyetten günümüze İstanbul ölçeğinde bakıyoruz.

Her kültürde ve her mutfakta farklı şekilde kendine yer bulan sakatata cumhuriyetten günümüze İstanbul ölçeğinde bakıyoruz.

Sakatat kitabı ile de tanıdığımız, Foodrum Culinary Park’ın yaratıcısı ve eğitmen şefi Pelin Dumanlı’dan, gastronomik ve kültürel boyutu ile incelediği ve kitaplaştırdığı tez konusu da olan “Cumhuriyetten Günümüze İstanbul Mutfağında Sakatat Kültürü” nü dinleyeceğiz.

Anlatıma özel oluşturulan menü eşliğinde lezzetlerini de deneyimleyeceğimiz etkinlikte Pelin Dumanlı’nın anlatımına ise mutfakta Şef Yasemin Güzel ve İstanbul Aydın Üniversitesi Gastronomi bölümü öğrencileri de eşlik edecek…

Bilinmeyenlerine daha derinden bakacağımız, lezzetleri ile hafızalarımızın tazeleneceği bu tadım ve anlatım etkinliğinde Nadir Gastronomi Platformu’nda buluşalım.

Biletlerinizi ayırmayı unutmayın!

*Kontenjanla sınırlıdır.

Detaylı bilgi ve biletler için www.ngp.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

2 Mart 2024

Cumartesi

15:00

ETKİNLİK KURALLARI

-Biletler kontenjanla sınırlıdır.

-Etkinlik biletleri iade edilemez.

-Platform etkinlik alanında bilet satışı yoktur. Etkinlik biletleri satışı sadece belirlenen resmi satış kanalı olan www.ngp.com.tr  adresi üzerindendir.