Nadir Gastronomi Platformu

Şehrin nabzını tutan dinamiği ve merkezi konumu ile İstanbul’un en gözde tarihi lokasyonlarından biri olan Karaköy’ de konumlandırılan Nadir Gastronomi Platformu, gastronomi ve kültür alt başlıklarını birleştiren ortak projeler geliştirmeyi ve iletişim programı sunmayı hedefleyen bir deneyim platformudur.

Gastronomi ekseninde kültürün farklı disiplinlerini konuşmayı, geliştirmeyi ve bu alanda farklı bir bakış açısı oluşturmayı hedefleyen platform, söyleşilerden panellere, atölyelerinden chef tadımlarına uzanan geniş bir yelpazede birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Nadir Gastronomi Platformu gastronomi ile ilişkili farklı bakış açılarıyla kurgulanacak ilham verici içerikler sunmanın yanı sıra; Türk gastronomisinin dünyaya tanıtımına katkı sağlamak, unutulan yerel ve geleneksel lezzetleri ortaya çıkarmak, tanıtmak ve arşiv altına almak, yerli ve uluslararası şefler ile kültürel iletişim sağlamak, ortak projeler geliştirmek, uluslararası bilinirliği olan şeflerin Türk gastronomi dünyasında kendilerini tanıtmaları için imkan sunmak, henüz bilinirliği az, potansiyeli olan şefleri keşfetmeye aracı olmak ve geliştirilen her içeriğin kayıt altına alınarak bir gastronomi arşivi oluşturulmasını hedeflemektedir.

Karaköy Güllüoğlu yeni mağazası içerisinde, mekanın 2. ve 3. katlarında konumlandırılmış olan platform; Karaköy Güllüoğlu çatısı altında olmakla birlikte özerk ve mağazadan bağımsız bir şekilde tasarlanmıştır.

Kullanım amacına ve içeriğe göre mekan, küçük gruplardan, geniş gruplara esnek kapasite imkanı sunmaktadır.