BAKLAVA TADINDA “OYA” HİKAYELERİ

Tarih : 15.02.2024 Saat: 14:00

Anadolu kadınının, bir metrekarelik duygu bahçelerinde oluşturduğu ve zaman içinde iletişim metoduna dönüşen OYA sanatına, konunun özünü içselleştirebilmek için farklı bir açıdan bakıyoruz…

Anadolu kadınının, bir metrekarelik duygu bahçelerinde oluşturduğu ve zaman içinde iletişim metoduna dönüşen OYA sanatına, konunun özünü içselleştirebilmek için farklı bir açıdan bakıyoruz…

Güncel konulardan uzaklaşarak, yüzünüzde küçük bir tebessüm oluşturacak Oya Hikayelerini, Gülin Şenyuva ve Emine Semra Erkan’dan dinleyeceğiz. Türk kültürünün yapı taşları arasında önemli yeri olan OYA konusunu, yine kültürümüzün ayrılmaz parçası olan Klasik Türk Baklavası ile tatlandıracağız.

Bugüne kadar yeterince anlaşılamamış OYA’nın, ezberlerin dışında, “sebze ve meyve” formunda üretilmiş örneklerini ve bunların keyifli hikayelerini paylaşacağımız bu sohbette Nadir Gastronomi Platformu’nda buluşalım.

Biletlerinizi ayırmayı unutmayın!

*Kontenjanla sınırlıdır.

Detaylı bilgi ve biletler için www.ngp.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

15 Şubat 2024

Perşembe

14:00

 

Semra Erkan  kimdir ?

İstanbul’da doğup büyüyen Semra Erkan Alman Lisesi mezunudur. Türkiye Denizcilik İşletmesi’nin dış hat gemilerindeki ilk hosteslerimizdendir. Kokartlı bir rehber olan Semra Erkan 1966’da profesyonel turist rehberliğine başlamış ve bugünde oya konusu ile ilgilenenlerin yakından tanıdığı önemli bir ’Oya Araştırmacısıdır.’’

            

Gülin Şenyuva kimdir ?

1990 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden mezun olan Gülin Şenyuva Vakko Dekorasyon ve İGS Bogart markası dekorasyon bölümlerinde çalıştı.

1994 ile 1999 yılları arasında kurucusu olarak görev aldığı Home Style Dekorasyon markası sonrası 1999 ile 2009 yılları arasında Yayla Grup firmasında yönetici olarak icra kurulunda görev aldı.

Toplumsal gelişime katkı sağlamak amacı ile 2010 yılında kurduğu Müze Shop markası altında kadınlara yönelik projeler oluşturmakta ve G-FORM gibi iğne oyasını farklı bir boyuta taşıdığı tasarım çalışmalarını birçok dalda devam etmektedir.

ETKİNLİK KURALLARI

-Biletler kontenjanla sınırlıdır.

-Etkinlik biletleri iade edilemez.

-Platform etkinlik alanında bilet satışı yoktur. Etkinlik biletleri satışı sadece belirlenen resmi satış kanalı olan www.ngp.com.tr  adresi üzerindendir.